INFOLINKA:

Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

/uploads/galleries/7541/159_1.jpg
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033212
Cena od: 4 750 €
Príplatky od: 630 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

13.11.2020 18 dní 4 750 € +630 € odlet: Viedeň letecká
20.05.2021 18 dní 4 750 € +630 € odlet: Viedeň letecká
07.09.2021 18 dní 4 750 € +630 € odlet: Viedeň letecká
26.11.2021 18 dní 4 750 € +630 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Ďalšia africká cesta z dielne . Kultúra a história bývalej Rodézie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolútne nedotknutý Mozambik. Cesta v malých skupinkách, tak ako sa na Afriku patrí.

1. deň:
Odlet z Európy ponad rovník až na juh Afriky.

2. deň:
HARARE: kedysi jedno z najbohatších miest Afriky, hlavné mesto južnej Rodézie. Roky chudoby mesto zmenili, ale aj tak ostalo výkladnou skriňou Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Námestie africkej jednoty. Parlament, pri ktorom si objasníme, o čo v Zimbabwe ide. Uvidíme Bobbyho? Nastúpime do našich terénnych áut, ktoré dobili Afriku.

3. deň:
MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Súčasť svetového dedičstva UNESCO a najväčšia historická pamiatka krajiny. Sídlo kráľov a šľachty a rozľahlého černošského kráľovstva, na pôvode ktorého sa história dodnes nezhodla. Majestátne obranné múry, ktoré pravdepodobne postavili príslušníci kmeňa Shona, dominantného kmeňa v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé najväčšie mesto Zimbabwe, mesto kráľov založené Lobengulom. Matabeleland, kde si povieme rozdiely medzi Shona a Matabale, dvoma najdôležitejšími kmeňmi krajiny. Národný park MATOPOS a miesto, kde leží Cecil Rhodes, zakladateľ Rodézie a jeden z najväčších vizionárov modernej doby.

4. deň:
Presun cez Matabele land až na hranice so Zambiou. Viktóriine vodopády „ Dym, ktorý hrmí“. Jeden z prírodných divov sveta. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Čaká nás severná Rodézia a dnešná ZAMBIA. Krajina, ktorá bola dlho v tieni Zimbabwe a dnes je to africký gepard, ktorý veľmi rýchlo napreduje. LIVINGSTONE: mesto pomenované po prvom Európanovi, ktorý týmto regiónom prešiel. Mesto leží na konci dlhej cesty medzi Walvis Bay v Namíbii a Zambiou. Niekoľkokrát menilo polohu kvôli epidémiám malárie, táto dnešná sa zdá byť tou pravou a mesto je najväčším mestom južnej Zambie.

5. deň:
Modernou cestou smerujeme na sever cez Kalomo, ktoré dominovalo tejto oblasti pred Livingstonom. Oblasť ktorú obýva kmeň Batonga. V okolí MAZABUKA minieme obrovské plantáže s cukrovou trstinou a prídeme až do hlavného mesta LUSAKA: hlavné mesto krajiny. Kompletná prehliadka mesta. Národné múzeum a Cairo Road.

6. deň:
Pozdĺž hranice s národným parkom Lower Zambezi sa dostaneme až do najlepšieho národného parku krajiny, SOUTH LUANGWA. Nedotknutá divočina. Mohutná rieka Luangwa tu dáva životnú energiu množstvu zvierat a turistický ruch je tu minimálny. Tisícky hrochov, kudu, paviánov, slony, levy, hyeny. Pre milovníkov divočiny je Luangwa ideálnym miestom na návštevu.

7. deň:
Celodenné safari a zdolávanie prekážok našimi terénnymi autami.

8. deň:
CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitnej asfaltovej ceste sa dostaneme do maličkej krajiny v centre východnej Afriky, ktorej dalo meno jazero. MALAWI. Hlavné mesto krajiny LILONGWE. Lilongwe je kultúrnym centrom krajiny a azda najzelenším mestom Afriky.

9. deň:
JAZERO MALAWI patrí medzi skvosty Afriky a našim dnešným programom bude práve ono. Nekonečná masa vody, ktorá oddeľuje Malawi od Mozambiku a Tanzánie, domov množstva endemických druhov živočíchov a zdroj obživy miestneho obyvateľstva. Cesta lemujúca jazero je popretkávaná malými dedinkami a pozorovaním života na tejto ceste spoznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?

10. deň:
Druhé najväčšie mesto krajiny BLANTYRE. Nádherné scenérie, výrobne dreveného uhlia a zjazd do tepla. Atmosféra malého veľkomesta. Zjazd k masívu MULANJE, ktorý je domovom národného stromu Malawi a zároveň najvyššieho kopca krajiny.

11. deň:
Zdoláte 3002 metrov vysoký vrchol Sapitwa?

12. deň:
Prekročíme hranice a Mozambikom a sme v ďalšej africkej krajine. Portugalská kolónia dlho sužovaná vojnou našla mier a krajina má obrovský potenciál. Tisícky kilometrov pieskového pobrežia s azúrovou vodou a výbornými podmienkami na potápanie či plávanie. Zároveň je to rozľahlá krajina, ktorá je miestami úplne izolovaná od sveta. Stočíme to smerom na juh až prídeme k rieke Zambezi. Najväčší most ponad rieku je právu tu v mestečku Caia a je dlhý 2376 metrov. Rieka rozdeľuje krajinu de facto na dve samostatné časti. Opustili sme provinciu Zambezia a sme v Sofale.

13. deň:
Hlavnou cestou prejdeme okolo národného parku GORONGOSA a prídeme k Indickému oceánu. Neuveriteľné množstvo paliem. Vedeli, ste že kokosové orechy zabijú v krajine viac ľudí ako žraloky? Spĺňa toto miesto predstavu Vášho afrického raja? VILANCULOS: mestečko na pobreží oceánu z ktorého sa stáva miestne centrum turistického ruchu vďaka ostrovom BAZARUTO, ktoré mihajú v diaľke. Raj potápačov a juhoafrickej smotánky.

14. deň:
Uvoľnený deň na pobreží Indického oceánu.

15. deň:
Dlhý presun pobrežím v tieni paliem a s oceánom na jednej strane. Záver cesty a hlavné mesto MAPUTO: chaotický centrálny trh, ulice pripomínajúce Karla Marxa a Lenina a do toho záblesky juhoafrického kapitalizmu. Uvidíme čo z toho napokon vznikne. Na severnú hranicu Mozambiku je odtiaľto 2720 kilometrov...prešli sme polovičku krajiny.

16. deň:
Odlet domov.

17. deň:
Prílet.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,28 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 8,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »