INFOLINKA:

Libanon

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1063585
Cena od: 715 €
Príplatky od: 199 €
Pútnické zájazdy

Výber termínu

12.04.2021 8 dní 715 € +199 € odlet: Košice letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň: Odlet
v poobedňajších hodinách stretnutie skupiny na letisku v Košiciach a následný odlet do Bejrútu cez Varšavu.

2.deň: Bejrút - Annaya - Sv. Charbel
prílet do Bejrútu v skorých ranných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Po neskorých raňajkách začiatok programu: presun do mesta Annaya, pustovňa, v ktorej sv.Charbel žil, kláštor sv. Marouna, kde navštívime hrob sv. Charbela – veľmi populárny a známy svätec na celom svete, udialo sa množstvo zázrakov na jeho príhovor. Toto miesto si získalo označenie „Lurdy Blízkeho východu“. Návšteva komplexu, možnosť získania relikvie.Čas na individuálnu modlitbu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň: Kfifan - Jrabta - Byblos
po raňajkách Kfifan - kláštor sv.Hardiniho, Jrabta – hrob sv.Rafqy, návšteva mesta Byblos – starobylá križiacka pevnosť, fenický prístav, miestny trh. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň: Baalbeck –Harissa 
po raňajkách presun do údolia Bekaa, návšteva starovekého mesta Baalbek. Mesto je známe najkrajším archeologickým komplexom v Libanone, v ktorom sa nachádzajú chrámy z čias rímskej ríše. Medzi najpozoruhodnejšie stavby patrí nepochybne Jupiterov chrám – najväčší chrám starovekého sveta. Následne presun lanovkou k pútnickému mestečku Harisa nazývané tiež Lurdy Libanonu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň: Cedars – Bcharreh – Wadi Kadisha/sv.Anton/
po raňajkách odchod na sever do Libanonských hôr. Návšteva dedinky Bekaa Kafra, ktorá je rodiskom sv. Charbela a súčasne je najvyššie položenou dedinou v Libanone a na Blízkom východe. Následne presun k známym cédrovým lesom v blízkosti mestečka m, ktoré patria na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Môžeme tu obdivovať 30 metrov vysoké cédre vo veku 100 až 1000 rokov. V poobedňajších hodinách sa presunieme ku kláštoru sv. Antonína Koshya. V areáli kláštora navštívime jaskyňu sv. Antonína, kostol a múzeum. Po prehliadke návrat do hotela, večera a nocľah.

6.deň: Sidon a Tyros
po raňajkách návšteva prístavných miest Sidón a Tyros, ktoré boli v staroveku významnými fénickými prístavmi, a z ktorých Feničania vybudovali svoje obchodné impérium. V mestách boli zachované početné archeologické nálezy ako hradby, kúpele, nekropola, divadlo atď. Po prehliadke presun do pútnického mestečka Maghdouche. Nachádza sa tu jaskyňa, v ktorej panna Mária čakala na pána Ježiša keď kázal v Sidóne. V blízkosti jaskyne bola postavená katedrála a vysoká veža, na ktorej sa týči bronzová socha panny Márie. Miesto ponúka panoramatický výhľad na mesto Sidón. Večera a nocľah

7.deň:
Po raňajkách prehliadka Bejrútu – hlavného mesta Libanonu, ktoré je označované aj ako „Paríž Blízkeho východu“ vďaka svojej kozmopolitnej atmosfére. Bejrút - námestie Martyr, mešitu Muhammada Al Amína – ktorá je postavená po vzore modrej mešity v Istanbule. Následne návšteva Kostol sv. Juraja, presun do Ananye k hrobu sv.Šarbela, čas na individuálne modlitby, večera a nocľah v Libanone

8.deň:
transfer na letisko k odletu, prílet do Košíc v poobedňajších hodinách.

Sprievodca zájazdu si vyhradzuje právo na  zmeny programu. Duchovný program je spojený so sv. omšami.

Min. počet účastníkov: 25

Cena zahŕňa:
letenku Košice-Bejrút a späť, 23kg batožinu, 7x hotelové ubytovanie 4* hotel, 6x raňajky, 6x večera, transfer autobusom počas celého pobytu, sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti.

Cena nezahŕňa:
· komplexné cestovné poistenie 18,40 €- uhrádza sa v CK pri podpise zmluvy,
· letiskový poplatok 199 EUR
· vstupy a obslužné 50 USD platí sa u sprievodcu po prílete
· Príplatok za 1/1 izbu 170 USD

Platnosť pasu minimálne 6 mesiacov po návrate + v pase nesmie byť izraelská pečiatka!!!

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,37 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,74 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »