INFOLINKA:

Libanon - po stopách sv. Charbela, Pána Ježiša a sv. Pavla s pobytom na pláži pri Stredozemnom mori

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 1088307
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pútnické zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

„A vstal odtiaľ a odišiel do okolia Týru a Sidona a vojdúc do domu chcel, aby sa nikto nedozvedel o tom, ale sa nemohol utajiť. Lebo počujúc o ňom žena, ktorej dcéra mala nečistého ducha, prišla a padla k jeho nohám –  a žena bola Grékyňa, Sýrofeníčanka rodom – a prosila ho, aby vyhnal démona z jej dcéry.“ Marek 7: 24-26

Program zájazdu:

1. deň: zraz v Bratislave podvečer. Večer odlet do Bejrútu cez Belehrad. Po prílete transfer na hotel, ubytovanie.  

2.deň: Po raňajkách odchod do Jeita Grotto (Džajta), je nádherný jaskynný komplex  dlhý cez deväť kilometrov. Jaskyňu objavil v roku 1836 americký misionár William Thompson.  Priestor má unikátnu akustiku, v roku 1969 tu koncertoval Karlheinz Stockhausen. Údajne sa tu nachádza najväčší stalaktit na svete, ktorý meria osem metrov. Návšteva dôležitého pútnického miesta  Harissa, kde je  umiestnená 15 tonová bronzová socha Panny Márie, nazývaná Libanonská Madona.  V tesnej blízkosti je moderná katedrála zo skla a betónu. Toto miesto navštívil roku 1997 Sv. Otec Ján Pavol II.  Zastávka v Byblose - Fénicko-hebrejský prístav Gebal udržoval v 3. tisícročí pred Kristom obchodné styky s Egyptom. Bývalú slávu Byblu dnes pripomínajú mestské hradby s dvomi vstupnými bránami, niekoľko chrámov a kráľovské hrobky. V Byblose vznikla fénická abeceda. Pokračujete do Annaya (Lurdy Blízkeho Východu – hrob sv. Charbela). Večera, ubytovanie.  

3.deň: Po raňajkách návšteva údolia Bekaa Valley. Cestou budete mať panoramatický výhľad na Horu Hermon (V diskusiách o historickom mieste Premenenia sa môžeme stretnúť s názorom niektorých autorov, ktorí neumiestňujú udalosť Premenenia na horu Tábor, ale na niektorý z vrchov pohoria Hermon. Dôležité však zostáva, že dej príbehu Premenenia sa odohráva na vysokom vrchu. Ľudia všetkých kultúr a náboženstiev považovali hory za posvätné miesta Božej prítomnosti. Pri pohľade na vrchol hory si človek uvedomoval, že miesto, kde sa nebo dotýka zeme, musí byť miestom, kde Boh zostupuje k človeku). Prvá zastávka bude Baalbek s Jupiterovým, Bakchovým a Venušiným chrámom. Patria k najväčším chrámovým komplexom, aké boli na Blízkom východe vybudované. Ďalej sa vydáte ku Chateau Ksara, domovine vinárov a budete tu degustovať miestne víno. Zastávka na obed. Popoludní prehliadka Anjar, sídla ummájovskych chalifov, ktoré bolo obohnané ochranným valom a má pravouhlý pôdorys (rozdelený 2 kolonádami). Večera, ubytovanie. 

4. deň: Po raňajkách navštívime rodisko sv. Charbela. Narodil sa ako piate dieťa nemajetných rodičov Antuna a Brigid Makhlúfových katolíkov maronitského rítu. Rodina žila v malej horskej dedine Bekaa Kafra 140 km severne od Bejrútu. Vydáme sa údolím Kadíša, zapísanom na listine UNESCO, s radom historických kláštorov k slávnym cédrovým lesom v blízkosti mestečka Bšaré. „Božie cédre“ V nadmorskej výške okolo 2000 metrov sa týči cez 400 velikánov, vo veku od 100 do 1000 rokov. Vek siedmych z nich, tzv. biblických cédrov sa odhaduje na 1200 - 2000 rokov. Slávny kláštor der Mar Antonios Kozahjá so slávnou jaskyňou sv. Antonína a najstarším tlačiarenskými lisom na Prednom východe. Večera, ubytovanie.

5. deň: Raňajky v hoteli. Navštívime staré fénické prístavy. Naša prehliadka začína návštevou mesta Sidon alebo Saidy, tretieho najväčšieho mesta v Libanone. Podľa knihy Genesis, Sidon bol syn Kanaán, vnuk Noa. Navštívime Sidonský morský hrad. Potom pokračujeme návštevou Tyru, ktorý je spojený s dôležitými fázami ľudstva. Úžasní navigátori a obchodníci, Féničania boli povestní tým, že zrodili veľké osobnosti mytológie vrátane Cadmosa, ktorému sa pripisuje  zavedenie abecedy do Grécka a jeho sestry Európy, ktorá dala  meno európskemu kontinentu. Navštívime tiež Maghdouche, kde Panna Mária čakala na Ježiša, keď kázal v Sidone. Večera.  

6.deň: Raňajky, voľný deň, kúpanie sa v mori, relax, nákupy, večer rozlúčková večera, ubytovanie až do odchodu na letisko.

7.deň: Po polnoci odchod na letisko, odlet cez Belehrad  do Viedne (s príletom o 8.25 hod.)Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

V cene je zahrnuté:
- letenka Viedeň – Bejrút, Bejrút – Viedeň cez Belehrad, 6 x ubytovanie***, 5 x raňajky,  5 x večera,  v 2 - 3 lôžkových izbách so soc. zariadením, doprava klimatizovaným autobusom po trase, miestny sprievodca, odborný sprievodca – kňaz, všetky vstupy

V cene nie je zahrnuté:
- servisné poplatky 185,- €
- transfer na letisko do a z Viedne 15,- €
- obslužné, ktoré predstavuje sumu 50,- € (platí sa priamo sprievodcovi)

Možný príplatok:
- komplexné cestovné poistenie vrátane storna zájazdu: poistné krytie do výšky 80 % storno poplatku 16,10 €
- jednolôžková izba príplatok  125,- €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,37 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,74 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »