INFOLINKA:

Pobaltské klenoty

7I8POL01;atrakcie 7I8POL01; 7I8POL01;priroda 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;ostatne 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;ostatne 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01; 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;atrakcie 7I8POL01;ostatne 7I8POL01;ostatne
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105458
Cena od: 918,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.07.2021 7 dní Last Minute 918,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový letecký zájazd

Perex:
Litva, Lotyšsko, Estónsko - spoznajme kultúrno - historické a prírodné krásy týchto ešte málo poznaných krajín severovýchodnej Európy.
 
Program:

1. deň:
Transfer na letisko, odlet do lotyšského hlavného mesta Riga. Privíta nás stredoveké centrum, ktoré dôkladne preskúmame (UNESCO). Krásna gotická stavba – Rižský dóm, skupina historických domov, symbol mesta. Prejdeme sa po ulici Alberta. V 20-tych rokoch sa jej hovorilo ulica architektonickej hanby. Dnes sú budovy v secesnom slohu zapísané na listine UNESCO. Traja bratia a medzivojnový Pamätník slobody. Fakultatívne návšteva múzea okupácie Lotyšska. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odchádzame do hlavného mesta Estónska Tallinu, ktorému sa hovorí aj Praha severu pre veľký počet vežičiek v meste. Prejdeme sa po ulici Dolná noha, ktorá spája starý a nový Tallinn. Mesto je jedným z mála zachovaných stredovekých miest v Európe (UNESCO). Uvidíme veže unikátneho zachovalého mestského opevnenia. Majú svoje mená a svoje osudy. Brána Viru, Staré trhovisko a Radničné námestie s gotickou radnicou a lekárňou, hradné návršie Toompea s pravoslávnou katedrálou Alexandra Nevského. Presun na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Cesta pozdĺž Fínskeho zálivu do najväčšieho a najstaršieho estónskeho národného parku – Lahemaa, v ktorom budeme obdivovať aj pôvodné rybárske osady. Presunieme sa na hranice s Ruskou republikou, do mesta Narva. Pozrieme si pevnosť Narva, z ktorého sa nám naskytne pohľad na ruskú pevnosť Ivangorod na ruskej strane rieky. Zastavíme sa pri ženskom pravoslávnom kláštore v Kuremäe - významné pútnické miesto, ktoré si nedovolili zrušiť ani komunisti, ako aj pri 5. najväčšom európskom jazere Peipsi järv (Čudské jazero). Prechádzka univerzitným mestom Tartu. Presun na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách sa presunieme do susedného Lotyšska, kde uvidíme krásne prírodné scenérie v najznámejšom národnom parku Gauja. Jeho dominantou je údolie rieky Gauja. Zastavíme sa v mestečku Jekabpils, kde si pozrieme historické centrum. Pokračujeme do 2. najväčšieho lotyšského mesta Daugavpilis – prehliadka. Ubytovanie.

5. deň:
Raňajky. Odchod do Vilniusu, ktorý je v súčasnosti mestom mladých ľudí. Centrum hlavného mesta Vilnius (UNESCO) – katedrála, Staré mesto, Gediminasov hrad. Dnes v meste slúži množstvo kostolov rôznych cirkví a stavebných štýlov. Pred vojnou ich bolo až 160, no zachovalo sa ich len 80. Z pôvodného opevnenia sa zachovala iba Brána úsvitu. Nad ňou sa nachádza pútnické miesto – kaplnka, ktorú každoročne navštívia tisíce veriacich. Nachádza sa v nej obraz, ktorý je trochu zahalený tajomstvom. Po ceste do Kaunasu sa zastavíme pri hrade Trakai. Pokračujeme do 2. najväčšieho mesta Kaunas. Práve cez Kaunas viedla voľakedy kráľovská cesta z Varšavy do Petrohradu. Presun na ubytovanie.

6. deň:
Po raňajkách si pozrieme najväčšie prístavné mesto Klaipedu. Polovicu miestnych obyvateľov živí more a rybolov. Mesto od začiatku 13. storočia zažilo nadvládu rôznych krajín, najviac nemeckej. Prechod po polostrove Kurská kosa. Je to dlhý úzky pás pevniny omývaný morom z oboch strán. Polovica ostrova patrí Rusku a polovica Litve. Z litovskej strany sa tam dá dostať len trajektom, keďže prístup po pevnine je len z Ruska. Viac ako desatinu pokrývajú piesočné duny, no vnútrozemie je zalesnené borovicami. Navštívime Vrch čarodejníc v Juokrante, krátka prehliadka najnemeckejšieho litovského mesta. Zastávka pri najväčšej európskej piesočnej dune a dome spisovateľa Thomasa Manna, ktorý si toto miesto tak obľúbil, že si tu postavil dom. Rybárske mestečko Nida občas zmení svoju polohu kvôli zaliatiu pieskom. Ďalšia cesta nás zavedie do kúpeľného mestečka Palanga. Pobrežie mesta býva najviac spojené s jantárom a s tragickými legendami o láske. Návšteva múzea Jantáru – obsahuje okolo 4500 kusov jantáru. Presun na ubytovanie.

7. deň:
Po raňajkách sa presunieme na Horu krížov, malý kopec pri meste Šiauliai. Prvé kríže tu vyrástli v prvej polovici 19. storočia a dnes sú tam umiestnené tisíce krížikov či veľkých krížov, ktoré sem prinášajú pútnici z celého sveta. Pokračujeme do Pilsrundale, pobaltského Versailles. Odchod na letisko do Rigy. Odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.  

Ubytovanie:
6x ubytovanie v hoteli 3*/4*

Stravovanie:
6x raňajky

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Riga – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 6x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, autokar počas zájazdu, sprievodca.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 170 EUR, vstupy, cestovné poistenie.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,14 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »