INFOLINKA:

Kazachstan - Krajina Neobmedzeného Poznávania

Destinácia: Kazachstan
Kód zájazdu: 1105863
Cena od: 1 930,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.09.2021 10 dní First Minute 1 930,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd. Kazachstan, krajina neobmedzeného poznávania, divokej prírody, milých a pohostinných ľudí. Poďte s nami objaviť tento nespútaný kus zeme. Pozrieme si mestá, hlboké kaňony i divo žijúce zvieratá.

1. deň:
Odlet z Viedne do hlavného mesta Kazachstanu, Nur-Sultan.

2. deň:
Po prílete v ranných hodinách sa presunieme do hotela a oddýchneme si. Okolo obeda začneme naše poznávanie na ľavom brehu rieky Ishim, prejdeme sa po bulváry Nurzhol, kde sa dá príjemne posedieť a obdivovať okolitú architektúru, zastavíme sa pri symbole mesta, veži Baiterek. Veža, navrhnutá britským architektom Normanom Fosterom, je vysoká 97 metrov a je nazývaná i „strom života“, uchváti nás Prezidentský palác, Palác mieru, kde sa do dnešných čias stretávajú lídri svetových náboženstiev a Hlavná mešita.

3. deň:
V dnešný deň sa vyberieme na pravý breh rieky Ishim, a to do starého mesta. Nájdeme tu staré domy, socialistickú výstavbu, ale i život, ktorý je na míle vzdialený supermodernej časti mesta. Navštívime Múzeum prvého prezidenta s bohatou kolekciou zbraní, modelov a cien. Prejdeme sa Starým námestím. Popoludní navštívime komplex Nur Alem, kde sa v roku 2017 konalo EXPO. Dnes slúži ako múzeum. Večer sa presunieme na vlakovú stanicu a vydáme sa na cestu nočným vlakom do mesta Almaty.

4. deň:
Vlakom dorazíme do Almaty pred obedom. Presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste. Neskôr popoludní sa vydáme na vrch Kok-Tobe, kde sa týči najvyššie položená televízna veža na svete. Sa vyvezieme na vrchol, odkiaľ sa nám naskytnú nádherné výhľady na celé mesto.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do etno-centra Nomad. Dozvieme sa o živote pôvodných obyvateľov, Nomádov, pozrieme si ako vyzerajú jurty a ako sa stavali, zoznámime sa s ich vybavením, naučíme sa piecť tradičnú kazažskú špecialitu „baursak“, chlieb, ktorý sa pripravuje pri špeciálnych príležitostiach, vychutnáme si obed, pozostávajúci z tradičných jedál a doprevádzaný tónmi tradičnej ľudovej hudby. Po obede si vypočujeme prednášku o nomádskych zbraniach z rôznych období. V prípade záujmu bude možnosť zajazdiť si na koňoch. Po programe sa zúčastníme na večeri, ktorá bude sprevádzaná čajovou ceremóniou v jurte.

6. deň:
Nesmieme zabudnúť na samotné mesto Almaty, ktorému venujeme dnešný deň. Začneme v parku Panfilov, kde sa nachádza jedna z najkrajších drevených budov na svete, katedrála Zenkov. Nevynecháme ani Pamätník slávy a večného plameňa, ktorý je venovaný spomienke na padlých bojovníkov v boji za slobodu a nezávislosť krajiny. Atmosféru východných trhov, ich farbu a vôňu, nasajeme na Green bazáre. Dopoludnie zakončíme v Central museum. Popoludní nás čaká cca 16 km dlhá cesta do horskej oblasti, kde sa nachádzajú vrcholy dosahujúce výšku 2 200 m n. m. Vyvezieme sa lanovkou a navštívime lyžiarske stredisko Shymbulak.

7. deň:
Charyn Canyons sa nachádzajú cca 3 hodiny cesty od Almaty. Prejdeme sa týmto nádherným kaňonom, kde si vychutnáme výhľady a urobíme si pekné fotky. Toto miesto je často porovnávané z Grand kaňonom v Colorade. Unikátne prírodné úkazy vytvorené eróziou siahajú do výšky 150 – 300 metrov. Obed si vychutnáme v Eco park.

8. deň:
Horské jazero Issyk sa nachádza vo nadmorskej výške 1 760 metrov. Jazero bolo formované už spred 10 000 rokov, ako výsledok mohutnej skalnej lavíny, ktorá vytvorila prírodnú priehradu s hĺbkou 300 metrov. Vychutnáme si piknik a zrelaxujeme na brehoch jazera uprostred nádhernej prírody. V údolí Turgen sa ubytujeme v trekking klube (ubytovanie v stanoch), čo bude nezabudnuteľným zážitkom.

9. deň:
Zobudenie v horách bude nádherné. Dopoludnia si ešte užijeme voľno a potom sa vyberieme do rokliny Alma-Arasan, kde sa rozprestiera NP Ile Aatau s Bin Almaty Lake. Neskôr navštívime sokoliarsku farmu Sunkar, kde nám predvedú i sokoliarsku šou. Po návrate do Almaty nás čaká rozlúčková večera.

10. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely, kemp, vlak.

Stravovanie:
Polpenzia, 2 x obed.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Miestne transfery. Cestu vlakom (lôžkové kupé pre 4 osoby). 7 x ubytovanie v 3* hoteloch, 1 x noc vo vlaku v kupé pre 4 osoby, 1 x noc v horách v kempe. Polpenziu, 2 x obed (reštaurácia, piknik v prírode). Vstupy a výlet podľa programu. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR (platí sa na mieste sprievodcovi). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, fakultatívne aktivity, príplatok za jednolôžkovú izbu 380 EUR, príplatok za kupé pre 2 osoby 120 EUR/osoba a cestovné poistenie.


Doprava:
Letecká.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,86 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,96 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »