INFOLINKA:

Potulky Moravou - hrady, zámky a pamiatky UNESCO

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1119361
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod k romantickému hradu Bouzov, založeného na prelome 13. a 14. storočia, ktorý je známy najmä vďaka mnohým rozprávkam a historickým filmom, ako je Fantaghiro či Arabela. Návšteva hradu Šternberk z 13. storočia, pôvodne obranné stredoveké sídlo láka návštevníkov nevšednou atmosférou a bohatou zbierkou umeleckých predmetov dovezených z celej Európy. Presun do Olomouca – druhá najväčšia pamiatková rezervácia v Českej republike, krátka prechádzka centrom, odchod na ubytovanie.

2.deň:
raňajky, pokračovanie v prehliadke Olomouca – Horné a Dolné námestie, barokový stĺp Najsvätejšej trojice (UNESCO), Arcibiskupský palác, Olomoucký hrad, renesančná radnica s orlojom, Katedrála sv. Václava. Návšteva pútnického miesta Svatý Kopeček s Bazilikou Panny Márie, ktorý je častým cieľom nielen pútnikov, ale aj obdivovateľov barokového umenia. Presun ku hradu Helfštýn, najväčšej stredovekej hradnej pevnosti v Európe s expozíciou umeleckého kováčstva a historickou mincovňou, návrat na ubytovanie.

3.deň:
raňajky, odchod do mesta Kroměříž, ktoré je známe Arcibiskupským zámkom s barokovou Podzámockou a renesančnou Kvetnou záhradou (UNESCO). Prehliadka Arcibiskupského zámku patriaceho medzi najvýznamnejšie kultúrne pamiatky na Morave z obdobia baroka. Presun k zámku Buchlovice – architektonický skvost v štýle talianskeho baroka s bohato zdobeným interiérom, prekrásnym parkom a bohatou výstavou fuksií. Odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,04 USD

Zobraziť všetky »