INFOLINKA:

Rodina trolov v Škandinávii a Laponsku

Farebné domy v Trondheime.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Trajektom vstupujeme do hlavného mesta Fínska, nad ktorým sa týči biely dóm.
foto: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ /uploads/Cover photo/skandinavia-laponsko-family.jpg Naviazaní na horského vodcu prekonávame prvý ľadovec.
foto: archív BUBO Sob je kráľom severskej prírody Dobrodružná cesta na sever Európy. Spíme v kempoch a sme tak blízko prírode.
foto: Vlado ONDREJOVIČ Dlhé dni a slnečné lúče zohrejú vodu a otužilí sa budú kúpať aj na polárnom kruhu.
foto: Vlado ONDRE Po tejto ceste každý pochopí, čo je to polárny deň, polárna noc, polárny kruh a prečo slnko na sever Prejdeme Poľsko a sme v exotickej Litve. Prechádzame sa Kaunasom. Sú Litovci naozaj takí vysokí ako Prechádzame krížom celým Pobaltím až k mestským hradbám estónskeho Tallinnu.
foto: Ľuboš FELLNER – B Vždy máme čas vyskúšať miestne špeciality. Takto vyzerajú naše raňajky v Tallinne. 
foto: Ľuboš FELL Sovietsky zväz už vaše deti nepoznajú, na tejto ceste im pútavou formou priblížime aj pakt Molotov-R Deti sa už skamarátili, pobehujú po veľkorysej pešej zóne mesta a dospelí majú čas na čapované Saku. Ochutnávanie dobrôt pokračuje. Na rybom trhu v centre Helsínk vyskúšame miestne rybky.  
foto: Ľuboš Viac tma už nebude. Slnko sa o chvíľočku odrazí od hladiny a bude stúpať. Najstaršia radnica celého Pobaltia leží uprostred Tallinnu. Estónsko bolo vždy križovatkou kultúr.
f Krajina tisícich jazier a ostrovov – uvidíte na vlastné oči Špecialita mesta Kuopio, kde do chleba zapekajú ryby.
foto: Vlado ONDREJOVIČ – klient BUBO Jedlo fínskych drevorubačov chutí aj našim deťom. Tesne pod polárnym kruhom vstupujeme na medvedí okruh vo fínskom lese. Môžete si vybrať rôzne úrovne náročnosti a užiť si fínsky pokoj po svojom. Poradíme vám.
foto: Ľuboš Viac sobov ako turistov. Jazerá, ihličnatý les a nekonečný deň.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Nevereli by ste, koľko budú vaše deti vládať šľapať v takomto prostredí. Sen každého Fína: chatka na pobreží jazera, široko-ďaleko žiadny sused. Na chvíľu tak budeme žiť aj Večerná romantika pri táboráku Zabudnite na nudné all inclusive. Toto je zážitok pre vaše deti.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Zvládnete aj s malými deťmi:) Pôvodne divoké zviera, dnes každý sob niekomu patrí. Starajú sa o ne Saamovia.
foto: Ľuboš FELLNER – My si tu prírodu nepozeráme, my ňou žijeme.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Bežný zjav počas túry. Fotografy prírody si prídu na svoje. Táto fotografia bola nafotená clonou 1.4 Lesy patria neodmysliteľne k Fínsku. Pokrývajú viac ako dve tretiny rozlohy krajiny. Po noci v zrube na polárnom kruhu. Kúpanie sa v jazerách pri polnočnom slnku a ranná hygiena taktiež Jedno z mála fínskych slov, ktoré prerazilo do sveta.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Táto sauna je originál. Z dreveného domčeka skáčame do čistučkého jazera.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Keď vám budú hovoriť, že s deťmi treba chodiť len na preplnené pláže, ukážte im túto fotografiu. 
fo Míľniky vo fínskom lese. Kam sa vyberiete nabudúce? Na polárnom kruhu pri meste Rovaniemi leží dedinka Santa Clausa.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Malý Mikuláš na severnom polárnom kruhu.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vianočná momentka uprostred leta. Urobíte si aj vy!
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Severne od tejto čiary slnko aspoň jeden deň v roku na 24 hodín nezájde za obzor.
foto: Ľuboš FELLNE Oslávime spolu dobytie severného polárneho kruhu aj narodeniny? 
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO A je čas zbaliť stan a pobrať sa na juh.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Kvalitná doprava, stany odkladáme do osobitného kufra.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pohoda v severnom Švédsku a Pobozkali by ste losa?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Prejdeme krížom Švédsko a čaká nás ďalšie prekvapenie. Najväčší švédsky vodopád.
foto: Ľuboš FELLNER A tu je. Nóri hovoria, že tam, kde Švédsko už začína byť ozaj pekné, sa mení na Nórsko. Tento najkra Ozdobíte si svoje auto? Po týchto miestach chodí vo Švédsku iba promile turistov.
foto: Ľuboš FELLNE A sme v Nórsku, vo ôsmej krajine našej cesty.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Krásny Trondheim a drevené domce postavené na vode.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Chodíme sem už od roku 1994, vďaka tomu vám vieme ozaj poradiť ako si Nórsko užiť najlepšie.
foto: Ľ Trondheim končí vždy veľmi vysoko v rebríčku miest s najvyššou kvalitou života - aj vďaka množstvu z Vlek pre cyklistov. Toto ste ešte nevideli.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Nórsko je láska na prvý pohľad. A to sme tu len prvý deň.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pod Cestou trollov. Tu sa odfotíme všetci. Kde inde nájdete takúto značku?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Nepodceňujeme dážď a správnu obuv. Gumáky sú tu na dennom poriadku.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Majestátna cesta naprieč nórskou prírodou.
foto: archív BUBO Moderná Nórska architektúra vás nadchne.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pravda, sme na severe a počasie tu môže vyzerať aj takto.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Dreveničky ako z rozprávky.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Geiranger - najznámejší nórsky fjord pod ochranou UNESCO.
foto: archív BUBO Krásny je zhora...
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO ... ale aj priamo z vody. Máme dosť času, aby sme ho prešli celý.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Pod vodopádom Sedem sestier.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO V kresle kráľovnej Sonje. Tento výhľad je naozaj hodný kráľovnej.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na streche Škandinávie. Medzi dvojtisícovkami pohoria Jotunheimen si budete pripadať oveľa vyššie. 
Výstup na najvyšší vrch Škandinávie Galdhoppigen (2469 m) z chaty Juvashytta vyžaduje skúseného spri Dali sme to! Vyššie sa už v Škandinávii ísť nedá.
foto: archív BUBO Naša partia na vrchole.
foto: archív BUBO Aj na ceste nadol treba dávať pozor. Ale s pocitom úspechu sa šliape ľahšie.
foto: archív BUBO Najstaršie drevené kostolíky prvých nórskych kresťanov. Aj tie uvidíme - v dedinke Lom.
foto: Ľuboš A ďalšia atrakcia, ktorú budú vaše deti milovať. Rafting na ľadovcovej rieke Sjoa.
foto: archív BUBO Špičkoví inštruktori dbajú o vašu bezpečnosť. Vašou úlohou je baviť sa a makať.
foto: archív BUBO Tak čo, pridáte sa?
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Nechce sa nám z nórskej prírody odísť. Posledné fotografie pred cestou na nórsky juh. V dejisku najlepšej zimnej olympiády v dejinách - Lillehammer (1994).
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Ako si vikingovia trúfli na takýchto lodiach osídliť Island, založiť Dublin a objaviť Ameriku?
foto: Nórsky parlament Stortinget. Politikou vás tu nebudeme zaťažovať, ale povieme si aj čosi o demokrati Pred najkrajšou modernou stavbou súčasnej Európy - sídlo nórskej štátnej opery od špičkovej firmy Sn Najslávnejší obraz Výkrik od Edvarda Muncha pozná každý. My vám v skratke priblížime aj ďalšiu jeho Sochár Gustav Vigeland sa začiatkom 20. storočia dohodol s Oslo na podpore na výmenu za to, že pre m Ľudské vzťahy, starnutie, pominuteľnosť našej existencie - zrejme najpôsobivejšia výstava sôch pod h A finiš v Kodani. Pri symbole mesta si povieme viac o živote najznámejšieho Dána, potešíme sa z fare Dovidenia, Škandinávia!
foto: archív BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128566
Cena od: 1 045 €
Príplatky od: 68 €
Poznávacie zájazdy
Pre rodiny s deťmi

Výber termínu

01.07.2021 19 dní Last Minute 1 045 € +68 € autobusová
21.07.2021 19 dní First Minute 1 170 € +68 € autobusová

Popis zájazdu

Veľký dobrodružný okruh Škandináviou cez 9 krajín za neuveriteľnú cenu. Zahoďte na tri týždne predsudky voči stanom a ukážte deťom najkrajšiu európsku prírodu. Najkrajšie nórske fjordy, nekonečné fínske lesy plné sobov, Andersenove domčeky v Kodani. Dedo mráz na fínskom polárnom kruhu. Najobľúbenejší kempingový zájazd od roku 1995 s množstvom aktivít. Pestrá cesta, ktorá posunie vaše poznanie Európy o kus ďalej.

1. deň:
Odchod z Bratislavy s možnosťou nastúpiť v Žiline a prechod Poľskom do oblasti MAZURSKÝCH JAZIER pri litovských hraniciach.

2. deň:
Oddych v svete, ktorý je už ďaleko od Bratislavy, zoznámenie sa s cestou, pohoda pri jazere.

3. deň:
Pokračujeme na východnú hranicu Európskej únie do bývalých krajín Sovietskeho zväzu. Litovské mesto KAUNAS a hlavné mesto Lotyšska. RIGA je najveľkolepejším mestom Pobaltia. Večerná atmosféra s dokonalou secesnou architektúrou, mohutnými protestantskými katedrálami a výborné pelmeny.

4. deň:
Krátky presun po Via Baltica do TALLINNU – v Estónsku začíname cítiť Škandináviu. Krásne zachované stredoveké mesto hanzovných obchodníkov, lekáreň Petra Veľkého, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma, pravoslávna katedrála ako spomienka na ruských cárov. Cez Fínsky záliv trajektom priamo do hlavného mesta Fínska. Kemp na okraji Helsínk s príjemnou atmosférou.

5. deň:
HELSINKI – čisté a pokojné veľkomesto postavené v jednotnom klasicistickom štýle, Olympijský štadión Emila Zátopka, pravoslávna Uspenská katedrála a luteránsky chrám. Skvelá rybia tržnica a prvé fínske suveníry s motívom komárov a sobov. Vyrážame na sever do centra krajiny tisícich jazier, ktoré uvidíme z vyhliadky Puijo. Spánok pri mestečku KUOPIO.

6. deň:
Možno ochutnáme gurmánsku pochúťku Kalakukko a pokračujeme nekonečným lesom k polárnemu kruhu k mestečku Kuusamo. Kto uvidí prvý soba, vyhráva CK tričko.

7. deň:
Pokojná fínska príroda na známom turistickom medveďom okruhu KARHUNKIERROS. Dvojdňová turistika (dá sa skrátiť) v nezabudnuteľnom prostredí 30 km južne od polárneho kruhu a kúsok od fínsko-ruských hraníc. Spánok v zálesáckych zruboch, nekonečný deň a stáda sobov.

8. deň:
Absolútny pokoj. Po túre zaslúžený relax v pravej fínskej saune. Za touto pohodou sa oplatí precestovať Európu.

9. deň:
Prechod cez Severný polárny kruh a na ňom dedinka Deda Mráza. Kúpite si diplom o pokorení tejto magickej hranice? ROVANIEMI: hlavné mesto Laponska, kde sa vybúril najväčší fínsky architekt Alvar Aalto. Pozdĺž najdlhšej fínskej rieky Kemijoki do Švédska. Prečo sa mu hovorí krajina troch koruniek?

10. deň:
Popri Botnickom zálive s krátkymi zastávkami v mestečkách Umea a Sundsvall krížom cez celý Škandinávsky polostrov až k švédsko-nórskym hraniciam. Budeme počúvať ABBU a jesť švédske slede a čokoládu. Noc v centre švédskeho lyžovania. Nám snežiť nebude, no hory okolo sú krásne.

11. deň:
Dôstojná rozlúčka so Švédskom pri nádhernom vodopáde Tännforsen. Vstupujeme do najdrahšej krajiny sveta - Nórsko. TRONDHEIM: kráľovské korunovačné mesto s najväčšou katedrálou Škandinávie, sladký kozí syr a farebné domčeky nad vodou. Podľa mnohých najlepšie miesto na život v celej Európe. Nezabudnuteľná noc v doline Romsdalen pod Trollou stenou v tieni skál s kolmým pádom viac než kilometer.

12. deň:
Divoké serpentíny CESTY TROLLOV nás z úrovne mora dostanú až cez 800 m.n.m, trajektom a Orlou cestou k najznámejšiemu fjordu celého Nórska (UNESCO) – GEIRANGER. Nezabudnuteľnú plavba loďou po fjorde majú deti v cene. Spánok v pohorí bohov.

13. deň:
Dedinka LOM s dreveným kostolíkom bez jediného klinca. Výstup na najvyšší vrch Škandinávie GALDHOPIGGEN (2469 m, od 6 rokov, len s horským vodcom), prípadne letné lyžovanie na ľadovci.

14. deň:
Pre záujemcov poldenný rafting na rieke SJOA za skvelú cenu alebo oddych v krásnej prírode.

15. deň:
LILLEHAMMER: spomienka na najkrajšiu olympiádu histórie. Zo skokanských mostíkov sa budeme kochať výhľadom na najväčšie jazero Nórska Mjosa. Hlavné mesto krajiny OSLO: Vigelandov park so stovkami dokonalých sôch, známa červená radnica, kráľovský palác s najdemokratickejším kráľom na svete a národná galéria s obrazmi Edvarda Muncha (poznáte Výkrik?), uličky Aker Brygge, prekrásna moderná budova novej opery, kde sa na streche opaľuje, jazdí na skateboarde aj hrá bedminton.

16. deň:
Slávne Vikingské lode a múzeum Kon-Tiki na polostrove Bygdoy. Cez fjord Svinesund do Švédska (konečne lacno) a pokračovanie v ceste na juh.

17. deň:
Trajektom do Dánska. KODAŇ: najživšie mesto celej Škandinávie, štát hippies v Kristianii, najdlhšia pešia zóna Európy Stroget, farebné domčeky Nyhavnu, nádherné Kráľovské námestie s kráľovským palácom sympatickej dánskej kráľovnej. Viete, kto ilustroval prvý dánsky preklad Pána prsteňov? Malá morská panna je skutočne malá. Trajekt do Nemecka. Ideme do finále.

18. deň:
BERLÍN je mesto, ktoré sa mení každý deň. Ríšsky snem, známa alej Unter den Linden a moderné Potsdamer Platz. Fascinujúci pamätník holokaustu, krásna zelená vládna štvrť, víťazný stĺp, na ktorom sa schádzajú anjeli a najväčšia železničná stanica Európy. Slávna televízna veža na Alexanderplatzi, svetové hodiny a najlepšie múzeá kontinentu.

19. deň:
Príchod domov vo veľmi skorých ranných hodinách.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,45 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,36 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »