INFOLINKA:

Litva, Lotyšsko, Estónsko letecky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1164142
Cena od: 1 089 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.08.2021 8 dní 1 089 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Obľúbený zájazd do Pobaltia! Navštívite s nami krásne miesta ako VILNIUS - TRAKAI - SIAULIAI - RIGA - OSTROV MUHU - OSTROV SAAREMAA - PARK LAHEMAA - KÄSMU - TALLINN

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odlet z Prahy alebo Viedne do Vilniusu, po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Podľa časových možností a letového poriadku večerná prechádzka mestom.


2.deň: Dopoludnia budeme spoznávať mesto Vilnius, ktorého historické centrum je vyhlásené pamiatkou UNESCO. Prejdeme sa uličkami prevažne barokového starého mesta. Centrom mesta je Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežou a sochami litovských kniežat. Mesto má aj mnoho kostolov, medzi ktorými je skvostom tehlový kostol sv. Anny. Popoludní odídeme na výlet do bývalého hlavného litovského mesta Trakai. Po prechádzke a návšteve hradu návrat na ubytovanie vo Vilniuse.


3.deň: Ráno odídeme do mesta Šiauliai, kde navštívime jednu z najvyhľadávanejších zaujímavostí Litvy, Krížový vrch. Ohromí nás tisíce krížov rôznych tvarov a velikostí. Popoludní prejazd do hlavného mesta Lotyššska Rigy, bývalého hanzovného mesta s výraznou architektúrou. Ubytovanie v hoteli a podvečerná prechádzka centrom mesta.


4.deň: Dopoludnia prehliadka Rigy. Prejdeme sa Starým mestom (UNESCO) s románskou monumentálnou katedrálou , zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta. Popoludní odjazd k západnému pobrežiu Estónska, kde navštívime najväčší západoestónske súostrovie. Trajektom prejdeme na ostrov Muhu a ďalej na ostrov Saaremaa, kde sa ubytujeme v hlavnom meste ostrova Kuressaare v kúpeľnom hoteli pri pláži.


5.deň: Naším hlavným cieľom bude najväčší estónsky ostrov Saaremaa , ktorý je často nazývaný ostrovom chleba, piva a veterných mlynov, ktoré budeme obdivovať predovšetkým pri kopci veterných mlynov. K večeru navštívime starobylé hlavné mesto Kuressaare. Popoludní návrat do hotela a voľno k prechádzkam pozdĺž pobrežia.


6.deň: Ráno odchod na trajekt späť na pevninu a prejazd do hlavného mesta Estónska. Okružná jazda po Talline, jedným z najmalebnejších miest Európy, ktorého staré mesto je zapísané do zoznamu pamiatok UNESCO - Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament aj vláda, katedrála Alexandra Nevského. Večer ubytovanie v hoteli v Tallinne a možnosť večernej prechádzky mestom.


7.deň: Po raňajkách odchod na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa, s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Návšteva typického šľachtického sídla Palmsee Manor. Zastávka v pobrežnej dedine Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývaná dedinou kapitánov. Popoludní návrat do Tallinnu a návšteva barokového paláca Kadriorg ,s prekrásnymi kvetinovými záhradami. Večer návrat do hotela v Tallinne.


8.deň: Dopoludnia transfer na letisko a odlet do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu z Prahy alebo Viedne do Vilniusu a späť z Tallinu, letiskové taxy a odbavenie batožiny , dopravu autobusom v Pobaltí podľa programu , trajekt na ostrov Muhu a späť , 7 x ubytovanie v 3* hoteli, 7 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni alebo Prahe tam aj späť, príplatok za 1/1 izbu 240,-€, 6 x večera 120,-€, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy 40 €.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,14 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »