INFOLINKA:

Austrália - to najlepšie na návšteve u protinožcov

Destinácia: Austrália
Kód zájazdu: 989413
Cena od: 3 899 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.10.2019 14 dní 3 899 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Dokonalý mix všetkých kultúr sveta „pod jednou strechou“, podtrhnutý tou najrozmanitejšou gastronómiou. Mestá s najvyššou životnou úrovňou, ale aj príroda v podobe oceána, štítov a dažďových pralesov. Ideálna dovolenka na opačnom konci sveta. To je Austrália!

Popis zájazdu
Na návšteve u protinožcov
Pulzujúce Sydney sosvetoznámou Operou či mostom Harbour Bridge.
Zažijeme západ slnka pri tajomnej posvätnej hore Uluru.
Navštívime ostrovček vo Veľkej koralovej bariére, kde sa oddáme šnorchlovaniu a uvidíme nespočetné množstvo koralov.
Vodopády, Kráľovský kaňon, krokodíly a samozrejme, klokany nesmú na tejto ceste najmenším kontinentom chýbať.
Prechádzky dažďovým pralesom neďaleko Cairnsu nás ubezpečia, že sme v raji.

Program zájazdu  
1.-3.deň:
Opúšťame európsky kontinent. Pred nami je dlhý let, na konci ktorého na nás čaká Austrália! Ocitáme sa v Sydney, na najznámejšom mieste najmenšieho kontinentu a ponoríme sa do jeho lákavých ulíc, kde na nás čakajú tie najväčšie zaujímavosti. Prechádzame známou Oxford Street. Zájdeme aj do Hyde Parku? Nevynecháme ani čínsku štvrť China Town. Najkrajšie výhľady na Sydney si doprajeme z najvyššej veže Sydney Tower. Uvidíme nielen mrakodrapy, ale aj prístav Darling, a aby sme čas využili maximálne, zastavíme sa vo svetoznámom akváriu.

4.deň:
Ráno si doprajeme pohodovú prechádzku v jednom z najkrajších prístavov sveta, kde nám bude robiť spoločnosť ikona mesta v podobe slávnej budovy Opery a nezabudnuteľný most Harbour Bridge. Po obede na nás čaká historická štvrť Rocks s radnicou, katedrálou či obchodným centrom mesta.

5.-6.deň:
Celodenný výlet do národného parku Blue Mountains. Cestou k nemu sa pristavíme v Olympijskom parku. Po jeho návšteve sa už ocitáme na mnohých krásnych miestach vytvorených prírodou, medzi ktorými vynikajú najmä Tri sestry. Prečo získali takéto zaujímavé pomenovanie? Povieme si na mieste. Do Sydney sa vrátime štýlovo na palube lode, ktorá nás dovezie priamo do prístavu vedľa Opery. Posledný deň využijeme na nákup suvenírov, relax na pláži či kúpanie sa.

7.-8.deň:
Ranný transfer na letisko a miestny prelet do, Ayers Rock. Oblasť, v ktorej sa nachádza najslávnejší monolit sveta, Uluru. Prejdeme sa okolo tohto posvätného miesta a vychutnáme si západ slnka, keď sa krajina nádherne sfarbí do všetkých odtieňov červenej. Po prírodnom divadle sa vrátime do Ayers Rock a nebo prikryjú tisíce hviezd. Ďalší deň znamená objavovanie komplexu Olgas spojené s prechádzkou v tejto oblasti. Prejdeme púšťou, aby sme v nej pohľadali Kaňon kráľov – King´s Canyon.

9.-10.deň:
Naozaj čarovné ráno v púštnej oblasti, po ktorom sa vydáme na prechádzku kráľovským kaňonom. Po príjemnom ráne sa presunieme do mesta Alice Springs. Nazrieme do jeho ulíc a odletíme do tropického mestečka Cairns, ktoré má povesť brány k Veľkej koralovej bariére. Noc v Cairns.

11.-12.deň:
Celodenný výlet loďou na jeden z ostrovov Veľkej koralovej bariéry, Green Island. Unikátne miesto precítime všetkými zmyslami a budeme prekvapení krásou, akú dokáže vytvoriť príroda. Z preskleného dna lode budeme mať možnosť sledovať koralové útesy a tí odvážnejší budú môcť šnorchlovať a sledovať koralové útesy priamo z vody. Večer sa vrátime do Cairns, aby sme tu prespali a ráno sa vydali spoznávať zaujímavosti kultúrneho mestečka Kuranda. Dostaneme sa do dažďového pralesa v Národnom parku Daintree. Uvidíme vodopády a budeme mať možnosť plaviť sa loďou po rieke Daintree.

13.-14.deň:
Ráno je pred nami transfer na letisko a odlietame z Cairns s prestupom v Sydney. Až tu presadneme na lietadlo, ktorým opustíme tento nádherný kontinent. Návrat naspäť do Európy.  

Trasa zájazdu:
Sydney – Blue Mountains – Ayers Rock – King´s Canyon – Alice Springs – Cairns – Green Island – Kuranda

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie, komplet dopravu mikrobusom alebo minivanom vrátane pohonných hmôt, všetky vnútroštátne letenky v Austrálii podľa programu, celodenný výlet loďou na Veľký bariérový útes s obedom, šnorchlovanie, výlet do dažďového pralesa Daintree, výlet na vodopády, návšteva Sydney Aquarioum a Sydney Tower, exkurziu do Sydney Opera House, celodenný výlet do Blue Mountains ?? (Olympijská dedina, Tri sestry atď.), organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu, víza, vstup do parku Paronela (33 AUD), poplatok za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD), MHD v Sydney (6 AUD), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov, služby neuvedené v programe.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 720 €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »